Stres v práci, starosti v rodine, kto by to nepoznal. Prílišné napätie, najmä ak je dlhodobé, príjemným milostným radovánkam práve nepraje. Rovnako tak stereotyp, ktorý vnáša do spálne, namiesto vášnivých scénok, iba samé predvídateľné situácie, nespočetnekrát vyskúšanú sexuálnu polohu a málo vynaliezavosti. To všetko opojný pocit lásky ohrozuje. Nikto však nemusí nechať situáciu zájsť tak ďaleko. Chce to len trochu snahy a odvahy postaviť sa naučeným stereotypom. Veď ľudská sexualita nepozná medzí, tak prečo neotvoriť vrátka svojim erotickým fantáziám?

V sexe je dovolené všetko, čo vyhovuje obom partnerom. Máte svoje tajné chúťky, o ktorých ste partnerovi ešte nepovedali? Urobte to diplomaticky, pokiaľ to dobre podáte, nemusíte sa strachovať kvôli jeho neprimeraným reakciám. Možno naopak zistíte, že partner myslí dlhé roky na to isté, len sa vám bál to oznámiť, práve tak ako vy jemu.

Sexuálnu rozkoš môžete povzbudiť aj použitím rôznych sexuálnych pomôcok. Zájdite do sex-shopu. Možno sa tam budete spočiatku cítiť trochu v rozpakoch, po chvíli si však zvyknete. Obsluha v podobných predajniach býva profesionálna a diskrétna. Keď budete pri pulte s predavačom sami, povedzte mu svoje požiadavky a určite vám dobre poradia. Na trhu existuje množstvo vibrátorov všemožných tvarov, vibračných krúžkov na penis, ale aj iné pomôcky, ktoré by vám mohli vaše milostné radovánky oživiť. Zrazu aj po päťdesiatke zistíte, že erotika môže byť znova iskrivá a objavná. Pritom umenie zvádzať je celkom jednoduché, len treba poznať tie správne „kúzelné“ prostriedky.

Zažili ste, páni, už niekedy prekvapivé účinky špargle, muškátového orieška alebo zázvoru? Tieto zmyselné lahôdky môžu dať romantickému večeru úplne zvláštny, nezabudnuteľný ráz. Dámy zase môžu siahnuť k dráždivej spodnej bielizni, príjemným erotickým vôňam, ktoré vedia naladiť na erotickú vlnu každého muža.