Ženy sú v ceste za šťastím vo svojom sexuálnom živote náročnejšie ako muži, ich túžba po sexe často nie je dostatočná, orgazmus je pre nich mnohokrát len pojmom z oblasti sci-fi. Aspoň takého názoru je renomovaná americká sexuologička Dr. Beverly Whipple.

Táto dáma, ktorá hoci v dôchodkovom veku, avšak stále sa aktívne venujúca výskumu v oblasti sexuálneho zdravia, prednášala pri svojej poslednej návšteve Českej republiky na kongrese určenom odbornej verejnosti pred stovkami svojich európskych kolegov-sexuológov.
„Otázky okolo problematiky ženskej sexuality sa viac dostali do podvedomia širokej verejnosti až v priebehu posledných siedmich rokov. Paradoxne vďaka mužom. Potom, čo sa začali diskutovať témy ako problematika erekcie či ich strach z návštevy špecialistov, začali sa so svojimi problémami v sexe ozývať aj ženy,“ uviedla Dr. Beverly Whipple, ktorá za svojim menom číta množstvo titulov – PhD, RN a FAAN a je medzi svojimi kolegami považovaná za špičku v odbore sexuológie.
Žije v New Jersey a pomáha ženám na celom svete spoznávať ich samé, porozumieť svojej sexualite a jej špecifikám. Využíva na to viac ako štyridsaťročnú prax, počas ktorej sa stretla s mnohými ženami a prípadmi či už ako ošetrovateľka, lektorka, vedkyňa alebo sexuálna psychologička.

A aké sú najčastejšie ženské problémy? „Jednoznačne sú to nedostatok sexuálnej túžby a absencia orgazmu,“ odpovedala americká sexuologička. Čo sa týka vzťahu dvoch ľudí, aj tu stojí podľa Beverly Whipple za problémy v intímnom živote nesúlad v túžbe. „Niekedy má väčšiu chuť muž, inokedy žena. Ak sa z tohto stáva pravidlo, je to oblasť, kde môže pomôcť práve sexuológ,“ dodala.
Okrem návštevy špecialistov pri pretrvávajúcich problémoch v sexuálnom spolužití odporúča táto erudovaná odborníčka so štyridsaťročnou praxou v odbore na pomoc aj preparáty, ktoré zaťažujú ľudský organizmus menej, ako napríklad hormonálna liečba, a vykazujú štúdiami potvrdené účinky. „Medzi tieto prípravky patrí napríklad aj v česku dostupný ArginMax. Zoznámila som sa s týmto preparátom na základe výsledkov klinických štúdií uverejnených v odbornej tlači. Bolo preukázané, že jeho užívanie je vďaka prírodnému zloženiu nielen bezpečné, ale jeho účinnosť bola potvrdená na základe dlhodobého výskumu pri súbežnom užívaní lieku s placebom,“ konštatovala Dr. Beverly Whipple.

Čo sa týka svojho súkromného sexuálneho života, obvykle o ňom nehovorí. Na otázku, či sama mala niekedy potrebu liek ArginMax užiť, odpovedala: Áno, ja aj môj manžel s ním máme pozitívne skúsenosti. A to aj napriek tomu, že muž novinárom vždy hovorí „Beverly, nezabúdaj, že naše spálne nie je tvoje laboratórium,“ s úsmevom vyhlásila sexuologička.